Trojuholníkové stany používajú ako podpery vpredu a vzadu rúrky zo železnej rybej kosti a v strede je spojená priečna tyč, ktorá podopiera vnútorný záves a inštaluje vonkajší záves. Toto je najbežnejší štýl stanu v počiatočnom štádiu. Výhody a nevýhody: trojuholníkový stan má výhody nízkej hmotnosti, dobrej odolnosti voči vetru a dobrej stability. Je tiež veľmi výhodné stavať. Stačí opraviť roh stanu a prízemný klinec zodpovedajúceho veterného lana a dá sa to urobiť pomocou vychádzkovej palice alebo podpernej tyče v strede; Najväčším problémom je však kondenzát, ktorý môže zvlhnúť oblečenie alebo spacie vaky. Použiteľné príležitosti: väčšina z nich je vhodná do oblastí džungle, náhornej plošiny a vysokých zemepisných šírok; Alebo turistika sama. Nákupné schopnosti: pri kúpe trojuholníkového stanu najskôr zvážte veľkosť priestoru stanu podľa vlastných potrieb; V hornej časti účtu sa odporúča vybrať viac vetracích okien a vetracích otvorov, aby sa zaistila priepustnosť vzduchu v účte a znížil sa výskyt kondenzácie.
Dómový stan
Integrovaný dómový stan, známy tiež ako „jurta“, je zložený z niekoľkých táborových stĺpov, ktoré je možné posúvať ako celok. Výhody a nevýhody: dizajn kupoly je použiteľný v širokom rozsahu, od nízkych nadmorských výšok po vysoké hory a od jedného účtu až po veľkosť, ktorá pojme viac ako tucet ľudí na večeru a stretnutie; Podpora je jednoduchá, takže inštalácia a demontáž sú veľmi rýchle; Pretože je však jeho náveterná strana rovnaká, jeho odolnosť voči vetru je horšia. Použiteľné príležitosti: väčšina z nich je vhodná na voľnočasové aktivity v parkoch, pri jazere a v inom prostredí, aby sa vyhli komárom alebo slabému dažďu. Nákupné schopnosti: pri nákupe kupolových stanov sa odporúča vyberať kopulové stany s vysokým komfortom a menšou náročnosťou na stavbu.
Šesťhranný stan
Šesťhranné stany sú podopreté tromi alebo štyrmi stĺpmi a niektoré používajú šesťpólový dizajn, ktorý dbá na stabilitu stanu. Je to bežný štýl „alpských“ stanov. Výhody a nevýhody: šesťhranný stan má výhody veľkého priestoru, dobrej odolnosti voči vetru a dažďu, ale je relatívne ťažký a nepohodlný na stavbu. Užitočné príležitosti: väčšina z nich je vhodná na vysokohorskú turistiku a zlé počasie. Nákupné schopnosti: pri nákupe šesťuholníkových stanov sa odporúča vyberať stany s dobrou priedušnosťou, ktorá sa prejavuje predovšetkým výškou gázy vnútornej clony, veľkosťou vetracieho okna vonkajšej clony a výškou vonkajšej clony.
Spodný stan lode
Stan v tvare dna je ako malý čln pripútaný dozadu. Dá sa rozdeliť na dva póly a tri póly. Stredne je spálňa a dva konce sú predsieňou. Pri návrhu sa venuje pozornosť vetru odolnému prúdeniu, ktoré je tiež jedným z bežných štýlov stanov. Výhody a nevýhody: Spodný stan lode má výhody dobrého tepelného zachovania, dobrej odolnosti voči vetru, dobrého výkonu odolného voči dažďu a veľkého priestoru. Keď je postavený proti vetru, vietor nemôže nadmerne stláčať tyč stanu; Vietor z boku však môže trochu triasť. Použiteľné príležitosti: väčšina z nich je použiteľná na výstavbu výškových táborov. Nákupné schopnosti: Pri kúpe spodného stanu člna sa odporúča zvoliť nylonové plátno s povrchovou úpravou (t. J. PU). Pre vonkajší záves je najlepšie zvoliť pu 1500 a viac a hodnota Pu v spodnej časti závesu musí presiahnuť 3000 mm, takže jeho odolnosť voči vode je veľmi dobrá.
Hrebeňový stan
Tvar hrebeňového stanu je ako nezávislý malý dom s kachľovou strechou. Podperou sú spravidla štyri rohy a štyri stĺpy, na ktorých je postavená hrebeňová konštrukčná strecha. Výhody a nevýhody: hrebeňové stany sú spravidla veľké priestorovo, ale majú veľkú hmotnosť, ktorú je zvyčajne ťažké postaviť jednou osobou. Použiteľné príležitosti: väčšina z nich je vhodná pre vodičov alebo relatívne pevnú poľnú prevádzku a kempovanie. Nákupné schopnosti: Pri nákupe hrebeňových stanov sa snažte zvoliť zelené a hnedé paládium s nízkym jasom. Stany s vysokým jasom majú vysokú priepustnosť svetla a vysoké vedenie tepla; Stany s nízkym jasom budú mať slabú priepustnosť svetla a blokujú niektoré prírodné zdroje tepla poskytované slnkom.